Gaziantep'teki Abdülkadir Güllüoğlu KYK Yurdunda öğrenciler, kullandıkları asansörün 3. kattan eksi 1. kata hızlı inmesi sonucu büyük korku yaşadı. Yurt yönetimi protesto edildi.

Üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın 26 Ekim'de Aydın Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda bindiği asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitirmesinin ardından ihmallere tepkiler sürerken asansör "kazası" haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor.

Son olarak Gaziantep'in İbrahimli ilçesinde bulunan Abdulkadir Güllüoğlu KYK Yurdu’nda, akşam saat 19.00 sularında, içerisinde 7 öğrencinin bulunduğu asansörün 3. kattan eksi 1. kata hızlı inmesi sonucu öğrenciler büyük korku yaşadı.

İddiaya göre olayda bir öğrenci fenalaştı. Öğrencilerin ihbarı üzerine yurda 112 sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Fenalaşan öğrenciye sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etti.

Yurtta kalan öğrenciler, "Susma sustukça sıra, sana gelecek" ve "KYK bize mezar olma" sloganlarıyla bina önünde yurt yönetimini ve KYK'yi protesto etti. Öğrenciler daha sonra yurt yönetimiyle görüştüler.

KARACA: BU SESİ HER YERDE BÜYÜTECEĞİZ

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eylem videosunu alıntılayarak, öğrencilerin "KYK bize mezar olma" sesini her yerde büyüteceklerini söyledi.

Karaca, "'KYK bize mezar olma' diye sesleniyor İbrahimli KYK Kız Yurdundan gençler... Yaşamak için sesini yükselten gençlerin yanındayız.  Bütçe sermayeye, tarikatlara, cemaatlere, yandaşlara değil gençlere ayrılmalı. Bu sesi her yerde büyüteceğiz!" dedi.

Kaynak: Evrensel