CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek yerel ve genel gündemi değerlendirdi. Anayasa Mahkemesi’ne yönelik tartışmaların yapay olduğunu savunan Öztürkmen, Gaziantep’in her konuda döküldüğünü dile getirdi.

Anayasa Mahkemesi’ne yönelik saldırıların dozunun her geçen gün artmasının tesadüfi olmadığını kaydeden Öztürkmen, “Uzun süredir MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması gerektiğini tekrarlayıp duruyordu. İktidar demokrasiyi araçsallaştırdığı için aynı doğrultuda hareket ediyor.  Anayasal rejimi değiştirene kadar bu tutumlarını devam ettirecekler. Daha önce FETÖ’nün desteği ile gidilen referandum ve TSK’nın yıpratılması, yargı mensuplarının itibarsızlaştırılması bu işlerin altyapısı idi. Türk yargısına olan güven yüzde 18’lere kadar düştü. Şimdi amaç kanun değişikliği ile Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruyu kısıtlamak ve yargıyı tam anlamı ile bağımlı hale getirmek. CHP olarak  bunun karşısındayız. Yapay tartışmalarla Anayasa Mahkemesi’nin itibarsızlaştırılmasına izin vermeyiz” dedi.
 
TUGAY ARAZİSİ 3. KEZ MECLİS’E GELDİ
 
Ülkenin genel gündeminin yanı sıra yerel gündemi de değerlendiren CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, yerel yönetimlerin yasa, yönetmelik ve mahkeme kararlarını hiçe saydıklarını ve uygulamadıklarını dile getirdi. 
 
“BÖYLE MARKA ŞEHİR OLUNMAZ”
 
Kamuoyunda, ‘Tugay Arazisi’ olarak bilinen yerin belediye meclisinde iki kez imar değişikliğine uğradığını ve açılan davalarda belediye aleyhinde yürütmenin durdurulması kararının verildiğini kaydeden Öztürkmen, “Şimdi baktığımıza rantın çok yüksek olduğunu bildiğimiz Tugay Arazi, küçük değişiklikler ile bir kez daha meclisten geçirildi. Konuyu yine mahkemeye taşıyacağız ve sonuna kadar Gaziantep’in akciğerleri olan bu yerde ranta izin vermeyeceğiz. Gaziantep sadece imar plan tadilatları değil, her konuda dökülüyor. Şehir Hastanesi’nde uzman hekim yok, görüntüleme hizmetleri için aylar sonrasına randevu veriliyor. Güvenlik sorunu had safhada olmasına rağmen polis sayısı yeterli değil. Bunu İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşmeme rağmen bir iyileştirme olmadı. Eğitimde 21. yüzyılı yakalayamadı. Böyle marka şehir olunmaz” dedi