6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerle sarsılan Gaziantep, cumayı cumartesi gününe bağlayan gece ise bu defa sel ve dolu ile sarsıldı. Gece yarısı etkili olan yağış ve dolu yolları göle çevirdi, araçları sular altında bıraktı. Gece cadde ve sokakların boş olması ise olası can kayıplarını engelledi.

Gaziantepliler, doğal felaketlerle sarsılmaya devam ediyor. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremleri yaşayan ve daha sonra meydana gelen artçı depremlerin etkisinden kurtulmaya çalışan kent, cumayı cumartesine bağlayan geceyi korkuyla geçirdi. Kent merkezinde gece yarısı aniden başlayan dolu ve kuvvetli yağış, kenti adeta beyaza bürüdü. Ceviz büyüklüğündeki dolu, kente kar görüntüsü verirken, cadde ve kavşaklardan geçen araçlar zor anlar yaşadı.

ÇOĞU BÖLGE, GÖLE DÖNDÜ

Şiddetli yağış nedeniyle çoğu bölge göle dönerken, bazı cadde ve kavşaklar, trafiğe kapatıldı. Yeşilvadi-Güneş arasında bulunan kavşağın göle dönmesi nedeniyle araç geçişine kapatılırken, köprüden gelen araçlar, geri dönmek zorunda kaldı. Ayrıca, Binevler Caddesi, Maanoğlu Parkı ile Kavaklık Parkı arasındaki kavşak, aşırı göllenme nedeniyle trafiğe kapatıldı. Buradaki çoğu araç, sular altında kalırken, bazı vatandaşlar aracını bırakıp evine gitmek zorunda kaldı.

PARKLAR SULAR ALTINDA KALDI

Özellikle Alleben Deresi kenarında bulunan Maanoğlu Parkı ile Kavaklık Parkı yağışın şiddeti ve derenin suyunun yükselmesi nedeniyle sular altında kaldı.

BAZI EV VE BİNALARI SU BASTI

Öte yandan, bazı bina ve evleri su basarken, GASKİ ve itfaiye, su basan yerlerden su tahliye çalışması yaptı.

xc_wsTV1.JPG 1 / 9

df_qhbBb.JPG 2 / 9

df_zv0Xj.JPG 3 / 9

df_jxZy7.JPG 4 / 9

df_KB5Jp.JPG 5 / 9

fg_h9h3P.JPG 6 / 9

df_2844a.JPG 7 / 9

df_59SzE.JPG 8 / 9

fg_9f2N0.JPG 9 / 9


**3/20-2023**