Daha kısa bir süre önce Kahramanmaraş merkezli asrın felaketlerini yaşadık ve Gaziantep’te binlerce insanımız hayatını kaybetti. Deprem öncesi İslahiye ve Karkamış’ta yüksek katlı binaların yapımı için imar plan tadilatları meclisten geçerken seyirci kalan ve kılını kıpırdatmayan CHP’li Beyhan Külekçi, günahı yetmezmiş gibi birde çıkıp milletvekili seçimleri için aday adayı olacak kişilere ‘Gaziantep için ne yaptınız?’ diye sordu.

6 Şubat tarihinde ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremler yaşandı. Bu depremlerden en çok etkilenen illerden birisi Gaziantep olurken, başta Nurdağı olmak üzere İslahiye ve Şehitkâmil ilçesinde binlerce insanımız yıkılan binaların enkazında kaldı ve hayatını kaybetti.

SADECE RET OYU ÖLÇÜ!

Yukarıda saydığımız ilçelerde çöken binaların yüksek katlı olması ve bu binaların yapımına belediyelerin neden izin verdiği büyük tartışma konusu. Özellikle Nurdağı ve İslahiye’deki imar değişiklikleri Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçerken oradaki CHP meclis üyeleri ret oyu kullanmaktan başka bir iş yapmıyor.

SANKİ KENDİSİ GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPIYOR

CHP Şehitkâmil ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Beyhan Külekçi, meclis üyeliği görevini sanki çok iyi yapıyormuş gibi, birde başkalarına atıfta bulundu. Külekçi, görev süresince deprem öncesi ve sonrasında yerel yönetimlerin nasıl tedbirler aldığını ve bu hassasiyette bir çalışmalarının söz konusu olup olmadığını sorgulamadı.

GAZİANTEP İÇİN NE YAPTIN?

Böyle bir günaha sahip olan CHP’li isim, yaklaşan seçimlerde Gaziantep’ten aday adayı olma hazırlığı yapan siyasetçilere atıfta bulunarak, ’’Gaziantep milletvekilliği başvuruları başladı.

Partiler Cv yerine

tek soru sormalı ve

cevaba göre karar vermeli:

GAZİANTEP İÇİN

NE YAPTINIZ?’’ dedi.

BİZ DE KÜLEKÇİ’YE SORUYORUZ: SEN NE YAPTIN?

Halkın verdiği oyların karşılığı olarak görevini en iyi şekilde yerine getirmesi gereken, meclis üyesi olduğu ilçenin ve kentin sorunlarını, sıkıntılarını ve çözüm önerileri dile getirmesi gereken, depremle ilgili hiçbir açıklamasına şahit olmadığımız Beyhan Külekçi’ye kamu adına Gaziantep için sen ne yaptın? diye soruyor ve binlerce insanın depremde hayatını kaybetmesinde sorumluluğunun olup olmadığı sorusunun cevabını beklediğimizi ifade ediyoruz.

k_3F06d.jpg 1 / 1


**3/20-2023**