Defa Life Hastanesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ‘’Erişilebilirlik belgesi’’ alan Gaziantep’in ilk özel hastanesi olma gururunu yaşıyor.

Defa Life Hastanesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Hastane, Gaziantep’te ‘Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu’ tarafından verilen belgeyi almaya hak kazandı.

ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ NEDİR?

Erişilebilirlik Belgesi, engelli vatandaşların bağımsız yaşayabilmelerini, yaşamın tüm alanlarına tam, etkin katılımını sağlamak ve engelli olmayan bireylerle eşit koşullarda fiziki çevreye, ulaşıma, bilgi ve iletişim teknolojileri ve sistemlerine dâhil olacak şekilde hem kırsal hem de kentsel alanlarda halka açık diğer tesislere ve hizmetlere, “evrensel tasarım” ilkesiyle erişiminin sağlanması adına başlatılan projede tüm koşulları yerine getirmektir.

BELGEYİ, MÜDÜR MUSTAFA YILDIRIM TAKDİM ETTİ

Defa Life Hastanesi’ne belgeyi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım takdim etti. Belge takdimi sonrası bir açıklama yapan Defa Life Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Bora Üstünsoy, Gaziantep’te bu belgeyi almaya hak kazanan ilk özel hastane olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Gaziantep’in ilk erişilebilir özel hastanesi olmanın gururunu yaşıyoruz. Hasta hizmetlerinde hakkaniyeti sağlamak hedefimizi temel alarak çıktığımız bu yolda, aldığımız belgenin öneminin bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz, Defa Life Hastanesi olarak kurumumuz da, engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırdık ve onların sağlık hizmetlerinden kimsenin yardımına ihtiyaç duymaksızın faydalanmasını sağlamak için bu adımı attık. Engelli bireylerimizin, hayatın akışı içerisinde, kimseye muhtaç olmadan, insan onuruna yakışır bir biçimde yer alması, herkesin hakkı olduğu gibi, engelli bireylerimizin de en temel hakkıdır. Bizlere düşen ise onların önündeki engelleri toplumun her alanında kaldırarak bu harekete destek vermeye devam etmektir.’’ dedi.