Ak Partili Rıdvan Fadıloğlu’nun yönettiği Şehitkamil Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda Karşıyaka’da bulunan Lalezar camisini yıktı. Yıkılan caminin yeri yıllardır boş dururken, kamuoyu bu alanın ne yapılacağını merak ediyor.

Gaziantep'te Karşıyaka semtinde bulunan Lalezar cami, 1996 yılında dönemin belediye başkanı Mehmet Bozgeyik döneminde yapıldı. Cami için vatandaştan para toplandı ve daha sonra cami yapıldı. Ancak, bu cami Ak Partili Rıdvan Fadıloğlu döneminde birkaç yıl önce yıkıldı.

YERİ BOŞ DURUYOR

Cami yıkıldı. Ancak yeri yıllardır atıl durumda bulunuyor. Bozgeyik döneminde görev yapan CHP’li bir meclis üyesi, bu alanın imar planında yeşil alan olarak gözüktüğünü söylüyor. Yıllardır ne yeşil alan, ne de cami yapılan bu alanın ne olacağı kamuoyu tarafından merak konusu.

BU ALANIN OLDUĞU BÖLGEDE YENİ BİNALAR DİKİLİYOR

Söz konusu alanın bulunduğu bölge, uzun yıllar önce kentsel dönüşüm alanı ilan edildi. O bölgedeki evler yıkıldı ve şimdi yerine yeni binalar dikiliyor. Dikilen binalar göz önüne alındığında, bu alanın rant alanına dönüşmesi endişeleri doğuyor. 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Gazete olarak, bu alanın takipçisi olacağız. Umarız bu alan cami, okul, yeşil alan ve park gibi halkın yararlanacağı bir alana dönüştürülür. Yok burası rant alanına ve farklı bir amaçlar doğrultusunda kullanılmaya kalkışıldığı takdirde gereken eleştirilerimizi yapacağımızı ve yapılacak yanlışı kamuoyuna duyuracağımızın bilinmesini isteriz.

as_Fk9U1.jpg 1 / 9

df_NWDoA.jpg 2 / 9

ol_6vjMc.jpg 3 / 9

pl_m10s3.jpg 4 / 9

ok_sAa9E.jpg 5 / 9

ok_07LyX.jpg 6 / 9

ok_8gx3K.jpg 7 / 9

pol_KO1In.jpg 8 / 9

ok_pRgX1.jpg 9 / 9


**8/16-2022**