Geçtiğimiz günlerde yapılan Şehitkamil Belediye Meclisinde başkan Umut Yılmaz, deprem nedeniyle yerinde dönüşüm yapacak vatandaşların emsal ve +2 kat yüksek artışına büyükşehir ve Şahinbey Belediyesi’nin sıcak bakmadığını söylemişti. Depremzede ve mağdur vatandaşlarla görüşen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Halil Uğur, bu bilginin yanlış olduğunu, belediyelerinin depremde evleri ve binaları hasar gören vatandaşların yanında olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Şehitkâmil Belediye Meclisi Haziran ayı meclis toplantısında, Şehitkamil ilçesinde depremlerden dolayı evleri ve binaları hasar gören vatandaşların yerinde dönüşüm yapabilmesi için gereken resmi işlemlerin yapılmadığını, Şehitkamil Belediyesi’nde geçtiğimiz aylarda alınan meclis kararının, büyükşehir belediyesine göndermediği belirtilmişti.

UMUT YILMAZ, BÜYÜKŞEHİR VE ŞAHİNBEY’İN KARŞI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Ak Parti Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Murat Özgüler’in bu konuyu mecliste gündeme getirmesinin üzerine açıklama yapan Başkan Umut Yılmaz,’’İmar komisyonunda Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halil Uğur, belediyelerinin emsal ve +2 kararına karşı olduğunu söylediler. Fatma Şahin’de geçtiğimiz günlerde yapılan bir çalıştayda, böyle bir karara sıcak bakmadıklarını söylemişti’’ dedi.

HALİL UĞUR, VATANDAŞLARLA GÖRÜŞTÜ

Bu gelişmelerin ardından Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halil Uğur, depremzede vatandaşlarla görüştü. Görüşmede vatandaşlara böyle bir durumun olmadığını ve vatandaşların mağdur edilmemesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirtti.

FATMA ŞAHİN: MECLİSTE ALINAN KARARI BELEDİYEYE GÖNDERMEDİNİZ

Dün yapılan meclis toplantısında konuyu gündeme getiren Başkan Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’a hitaben, ’’Aylar önce bu konuda belediye meclisinde alınan karar, henüz bize gönderilmedi. Bu kararın gönderilmesini istiyoruz’’ dedi.