Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlanmasında, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve demokrasimizin gelişmesinde büyük öneme sahip olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği tarih olan 23 Nisan 1920'nin tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu belirten OSB Başkanı Cengiz Şimşek, "Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması, işgal altındaki vatan topraklarının kurtuluşu için başlatılan milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasındaki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Büyük bir devlet adamı ve muzaffer bir komutan olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, bu önemli tarihin yıldönümünü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir" diye konuştu.

Başkan Şimşek, şöyle devam etti: "Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, ev ve işyerlerimizi bayraklarla donatmalı ve bayram coşkusunu en üst düzeyde yaşamanın gayreti içerisinde olmalıyız. Atatürk'ün tarihimizdeki bu önemli günü 'Bütün ümidim' dediği ve Cumhuriyet'i emanet ettiği çocuklara ve gençlere armağan etmesi,  geleceğimiz olan çocuklara ve gençlere olan güvenini ortaya koymaktadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin bu emanete sahip çıkarak, Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağına olan inancımız tamdır. Bu amaçla, çocuklarımıza Cumhuriyetimizin hangi şartlarda kurulduğunu, hangi bedeller ödendiğini çok iyi anlatmalıyız. Çocuklarımızın iyi eğitim almaları, bilim ve fennin ışığından ayrılmadan, çağın gereklerine göre yetişmeleri Cumhuriyetimizin geleceği açısından elzemdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."