Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu ile Uygulama Otelinin yükseköğretime geçiş sınavları öncesi gezi ve bilgilenme amaçlı tanıtım etkinliklerinin bu dönemdeki konukları; Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, GAİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Kız Teknik Anadolu Meslek Lisesi ve Hacı Muzaffer Bakbak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

Lise öğretmenleri ve idarecileri eşliğinde GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulunu ziyaret eden öğrencilere akademik ve idari kadro, eğitim modeli, fiziki altyapı tanıtıldı. Derslikler, laboratuvar, mutfak ve uygulama oteline teknik gezi imkânı bulan öğrenciler gezi sırasında keyifli vakit geçirdiklerini belirterek, GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulunu tercihleri arasına alacaklarını ifade etti.

Okulun tanıtımında orta öğretim kurumlarıyla iş birliği içinde olduklarını belirten GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dilara Bahtiyar Sarı, “Okulumuzu tercih edecek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin turizmle ilgili programlarında eğitim gören öğrencilerimizi okulumuza davet etmeye devam edeceğiz. Ülkemizin turizm sektöründe nitelikli kalifiye personele ihtiyacı her zaman var, gayemiz bu ihtiyacı karşılayacak iş gücünü bir nebze olsun okulumuzdan sağlamak. GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu olarak mezun öğrencilerimizi her destinasyonda görmek istiyoruz” diye konuştu.