Gaziantep Mehmet Emin Er Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, SANKO Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Rehber Öğretmenleri İfakat Dikici, Sırma Tuğba Yurtsever ve Ömer Faruk Karadurmuş eşliğinde üniversiteyi gezen öğrencilere, akademisyenler tarafından bilgilendirme yapıldı.

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğr. Gör. Benan Semercioğlu, bölümün en önemli amacının bireyin ve toplumun sağlığını korumak, iyileştirmek ve geliştirmek için çözüm odaklı “diyetisyenler” yetiştirmek olduğunu söyledi.

Beslenme ve Diyetetik Bölümünün müfredatında yer alan laboratuvar derslerini yeterli sayıda ve donanıma sahip, alanında uzman akademik kadrosu eşliğinde yürüttüklerini ifade eden Öğr. Gör. Semercioğlu, öğrencilerin uygulamalı derslerini ise SANKO Üniversitesi Hastanesinde aldıklarına dikkat çekti.

Öğrencilerin bölüme sayısal puanla girebileceklerini anımsatan SBF Hemşirelik Bölümünden Arş. Gör. Mehmet Dündar ise dört yıllık eğitim sonunda hemşire unvanına sahip olacaklarını bildirdi.

Uygulamalı eğitimin öneme vurgu yapan Arş. Gör. Dündar, SANKO Üniversitesinin son teknolojik laboratuvara sahip olduğunun altını çizdi.

Fizyoterapistlik mesleğinin kendi içinde çok farklı özelleşme alanları ile geniş istihdam olanağı bulunduğuna işaret eden SBF Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Arş. Gör. Meltem Uzun da öğrencilerin bilimsel çalışmalar ve sosyal-kültürel faaliyetler içerisinde yer almaları sağlanarak, sadece eğitimde değil kişisel gelişimlerine de katkı sunduklarını aktardı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Uygulama Sorumlusu Uzman Hemşire Nurcan Bağatur ise öğrencilere Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, İlk ve Acil Yardım ile Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programları hakkında bilgilendirme yaptı.

Bu bölümü bitirenlerin tekniker unvanı aldıklarını belirten Uzman Hemşire Bağatur, teknikerlerin görev ve sorumluluklarına, nerelerde çalışabileceklerine değindi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sema Tavşancıl ise öğrencilere sosyal imkanlar, puanlar, sıralamalar ve laboratuvar hakkında bilgi verdi.

SANKO Üniversitesi kütüphanesini de gezme fırsatı bulan öğrencilere, Kütüphane Müdürü Fatih Furkan Gebel, kütüphane hakkında bilgilendirme yaptı.