AK PARTİ’DE BAŞLAYAN 7. OLAĞAN KONGRE KAPSAMINDA GAZİANTEP’TE 5 İLÇEDE KONGRELER TAMAMLANDI. OĞUZELİ VE ARABAN İLÇELERİ İÇİN KONGRE TARİHLERİ NETLEŞMEZKEN, GEÇTİĞİMİZ HAFTA SONU AK PARTİ’DE ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL İLÇE KONGRELERİNİN HEYECANI YAŞANDI. ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL’ÜN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN AK PARTİ ŞAHİNBEY VE AK PARTİ ŞEHİTKAMİL KONGRELERİNDE MEVCUT İLÇE BAŞKANLARI İLE YOLA DEVAM KARARI ALINDI.

AK Parti’de 7.Olağan Kongre Süreci, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında Gaziantep’te başlatılan kongreler sürecinde 5 ilçede kongreler tamamlanmıştı. Oğuzeli ve Araban İlçe Kongreleri için henüz tarihler netleşmezken, geçtiğimiz hafta sonu AK Parti Şahinbey ve AK Parti Şehitkamil Kongreleri yapıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla yapılan ilçe kongrelerinde büyük heyecan yaşandı.

TEKE, İKİNCİ KEZ BAŞKAN…

AK Parti’de ilk kongre, Gaziantep’in en büyük metropol ilçesi olan Şahinbey İlçesi’nde yapıldı. Şahinbey Parkı içerisinde bulunan Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen kongrede, İlçe Başkanı Hasan Teke’nin yeniden aday oldu. Tek liste ile yapılan kongrede Teke, ikinci kez AK Parti Şahinbey ilçe Başkanı olarak seçildi.

YILMAZ YENİDEN ADAY

Şahinbey İlçe Kongresinin ardından ikinci kongre Şehitkamil İlçesi’nde yapıldı. 11 Ekim günü Merveşehir Stadyumunda saat 13.00’te başlayan olan kongrede mevcut ilçe başkanı Mehmet Yılmaz yeniden aday gösterildi. Tek liste ile gidilen seçimde Yılmaz, yeniden AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı olarak seçildi.

7 İLÇEDE SEÇİMLER TAMAMLANDI

AK Parti Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kongrelerinin yapılmasının ardından 7 ilçede kongreler tamamlanmış oldu. AK Parti Genel Merkezi kararıyla iptal edilen Araban İlçe Kongresi ve henüz tarihi netleşmeyen Oğuzeli İlçe Kongresinin akıbetinin ne olacağı parti içerisinde tartışılıyor.