CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ İRFAN KAPLAN, TBMM GENEL KURULUNDA GAZİANTEP’TEKİ EV SATIŞI VE EV KİRA ARTIŞININ KONTROLSÜZ BİR ŞEKİLDE ARTTIĞINI DİLE GETİREREK; ACİL BİR ÖNLEM ALINMASI KONUSUNDA MECLİS KÜRSÜSÜNDEN ÇAĞRIDA BULUNDU.

Milletvekili Kaplan’ın Meclis Kürsüsünden yaptığı konuşma şu şekilde:“Seçim bölgem Gaziantep’in de önemli bir sorununu Meclis Kürsüsünden dile getirmek istiyorum. Gaziantep’in en büyük sorunlarından biri konut kira fiyatlarının yüksek olmasıdır. İlimize şehir dışından gelen öğrenciler, memurlar, öğretmenler, esnaflar, polis ve askerler ev kiralarının yüksek olmasından kaynaklı maddi sıkıntı yaşamakta ve ev bulamamaktadır. Pandemiden sonra maddi anlamda oldukça zor günler geçiren dar gelirli vatandaşlarımız da faturaların altında ezilirken, kiralarını ödeyemeyecek duruma gelmiştir.

Ayrıca konut kredi faiz oranlarını düşürülmesiyle birlikte bu durumdan yararlanmak isteyen bazı fırsatçılar ev fiyatlarını 100 -200 bin TL birden arttırmıştır. Kontrolsüz şekilde artan ev kiraları ve ev satış fiyatlarına acil bir düzenleme getirilmesi gerekmektedir.  Vatandaşlarımız daha fazla mağdur edilmemelidir.”