MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay şehrin sorunlarına dikkat çetik. Düzenlediği basın toplantısında tüm olumsuz gelişmelere değinen Atay, Gaziantep'in eğitimi, sağlığı, trafiği, uçak seferlerinin azlığı ve uçak biletlerinin pahalılığı, spor alanlarının azlığı, uyuşturucu, asayiş sorunlarının artışı, polis sayısının yetersizliği gibi bir çok sorunu basın mensuplarına anlatan Atay, Gaziantep'in yeni bir Suriyeli göç dalgasını kaldıracak takatının kalmadığını ifade etti.

FETÖ operasyonlarıyla ilgili de konuşan Sermet Atay, "Maaşını Bank Asya'dan alan veya Kimse Yok mu derneğine 50 lira bağışlayan veya çocuğu cemaat okulunda okuyan, cemaat yurdunda eğitim gören cezaevine gitti. Ya bu memleketin tek Fetö'cüsü Cahit Nakıboğlu mu? Cahit Nakıboğlu'nun yanında toplantılarda olanlar, umre organizasyonları yapanlar, organize sanayide para toplayanlar, umreye gidenler nerede? Ya bu adamlar kayıp mı oldular, yerin dibine mi girdiler?" diye sordu. Atay, bazı insanların FETÖ davalarından nemalanmaya çalıştığını da öne sürdü.

SURİYELİLERİ KALDIRACAK TAKATIMIZ KALMADI

Sermet Atay, Milletvekili adayı Av. Ejder Demir'in de katıldığı toplantıda, Gaziantep'in eskiden bir sanayi kenti, ihracatı 8'e katlamış, turizmine fuarcılığı eklemiş, 4 üniversitesi olan gastronomi ve sağlık üssü çok yönlü bir cazibe merkezi olduğunu belirterek "Fakat ne yazıkki şehrimiz çok yoğun göç aldı ve artık bu göçü kaldıramayacak duruma geldi. Önümüzdeki günlerde İblib'te yeni bir savaş söz konusu. Yeni bir göç dalgasının Türkiye'ye geleceği söyleniyor. Göç dalgasının ilk durağı da Antakya, Kilis, Gaziantep ve Şanlıurfa. Türkiye'de hiç bir şehir bizim kadar çekmedi. Diyorlar ki AB para gönderiyor bunları siz burada barındırın. Artık ne AB'nin parasını istiyoruz ne de Suriyelilerin daha fazla Gaziantep'e ve Türkiye'ye gelmesini istiyoruz. AB çok istiyorsa alsın göçmenleri kendi memleketlerinde beslesinler. Bizim Gaziantep ve Türkiye olarak artık bunun üzerine gelecek bir Suriyeli göçmeni kaldıracak takadımız kalmadı. Ve mevcut olan Suriyelilerin de orada yaşam koşulları sağlandıktan sonra uydu kentler kurmak suretiyle kendi topraklarında iskan edilmesi gerektiği düşüncesindeyiz" dedi. 

İLK İŞİMİZ SURİYELİLER OLACAK

Suriyelilerin bayramda 150-200 bin kişi bayramlaşmaya gittiğini vurgulayan Sermet Atay, "Bayramda gidecek yerleri varsa orada kalabilecek yerleri de vadır. Gaziantep'e katma değer sağlayan Suriyeli kardeşlerimize bir diyeceğimiz yok ama aylak aylak gezen, parklarda nargile içen, hiç bir iş imkanı bulunmayan, devletin verdiği imkanlarla geçimini sağlayan ülkesinde savaş varken gencecik insanların topraklarımızda yaşaması topraklarımızda gayri ahlaki düzeni sağlaması bizi artık rahatsız ediyor. Bugün deniz sahillerine gittiğimizde denize girecek yer bulamıyoruz. Parklarda oturacak yer yok, ev kiraları aldı başını gitmiş. Ulaşımda, trafikte sorunumuz var. Altyapımız yetersiz, elektriğimiz, suyumuz yetmiyor, güvenlik görevlimiz yetmiyor ve hala bize yük olmaya devam ediyorlar. ABD'nin açmış olduğu ekonomik savaş nedeniyle zaten büyük bir yara aldık, birde Suriyelerin yükünü çekebilecek durumda değiliz. Meclis açıldığında gündem maddelerinden biride Suriyelilerin bir an önce memleketlerine dönmesi olacak" diye konuştu.

SINIFLAR 50 KİŞİYE ULAŞIYOR

Eğitimde kadroların yüzde 94'lere varan oranda tamamlandığını dile getiren Atay, "Eğitim kadrosunda bir eksiklik yok. Eksiklik sistemde. Biz kendi çocuğumuzu eğitirken birde Suriyelilerin çocuklarını eğitmek zorundayız. Sınıfların 35-40 olması gerekirken 50 kişilere ulaşıyoruz. Aslında bizim eğitim alanları yeterli ek gelen nüfus göz önüne alınmadığı için öğretmenlerimiz eforlarının bir kısmını onlara vermek zorunda. Suriyeli sığınmacıların kendi memleketlerine dönmesiyle eğitim sorunununda kısmen rahatlayacağı düşüncesindeyiz" dedi.

SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Sağlıkla ilgili bir problem görünmediğini belirten Atay, "Gaziantep gerçekten sağlık üssü oldu, birçok özel hastanemiz, devlet hastanemiz var.  Devlet hastanelerimizdeki sıkıntı ödenekten kaynaklanıyor. Tıbbi malzemelerin alınmaması sebebiyle bir takım ameliyatlar yapılamıyor, bu çok büyük bir eksiklik. Bu konuda sağlık müdürümüzü ve ilgililerimizi göreve davet ediyorum. Sağlık konusunda ekonomi olmaz"dedi.

BU POLİS SAYISIYLA KENDİ GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAYAMAYIZ

Gaziantep'te uyuşturucu ve adi suçlarda çok büyük patlama yaşandığını, bunun sebebinin de göç olduğunu ifade eden Sermet Atay şunları söyledi:"13-14 yaşındaki çocuklar uyuşturucuya alıştırılıyor. Gaziantep emniyet müdürümüz çok büyük bir efor sarfediyor, çok iyi bir insan, iyi bir polis müdürü fakat Gaziantep polis teşkilatı şu anda yarıdan az bir kadroyla hizmet vermeye çalışıyor. Yani 5 bin 6 bin iken yarı oranında bir polis gücüyle şehrin asayişi sağlanmaya çalışılıyor. Bu konuda bütün milletvekilleri, bütün belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları başta Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül olmak üzere İçişleri bakanıyla görüşüp Gaziantep'teki polis gücü eksikliğinin biran önce giderilmesi gerekir. Belki Trabzon, Artvin, Tekirdağ, Manisa yarı polis gücüyle çalışabilir ama Gaziantep teröre komşu bir şehirdir, göç alan bir şehirdir, kusura bakmasınlar bize verilen yarı oranındaki polis gücüyle biz kendi güvenliğimizi sağlayamayız. Yani olması gereken polis miktarı atamasının biran önce yapılması gerekir. Bu konu çok büyük bir eksikliktir, tüm siyasi arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. En büyük sorunlarımızdan biri budur lütfen içişleri bakanına beraber gidelim, beraber rica edelim ve beraber Gaziantep'in emniyet gücü eksikliğinin tamamlanması hususunda adım atalım."

SPOR ALANLARI YETERSİZ

Gaziantep'te spor alanlarının azlığına da dikkat çeken Atay şöyle konuştu:"Gaziantep'i yapılarla donattık. TOKİ yapıyor belediyeler yapıyor. Ama yapılan yerlerde bir tane spor tesisi görüyor musunuz? Karataş'ta kapalı spor salonu ve şehrin tamamında 5 veya 6 tane spor alanı var. Amatör spor kulüp yöneticileri soruyorlar, 'biz bu gençleri nereye götürüp antrenman yaptıracağız, maçlarımızı nerede yapacağız? Gaziantep 2.5 milyon nüfusa ulaşmış ve spor alanı fakiriyiz. Yaptığımız bu TOKİ alanlarını 10 mahalleye bir tane olacak şekilde belediyelerimiz birer butik spor salonu yapabilir. Spor futboldan ibaret değildir. Kapalı spor salonu ihtiyacı var. Hayırsever cami yapıyor, Allah razı olsun. Caminin altında çok büyük bir alan var. 400-500 m2 kapalı alan çevrilip çok güzel bir şekilde butik spor salonu yapılabilir. TOKİ'lerin altında bir tane kapalı spor salonu yapılabilir. Belediyenin hizmet deyince aklına park geliyor. 50 ağaç dikiyor, alan çimlendiriliyor, 10 tane bank konuyor biz sosyal tesis kazandırdık, park yaptık deniyor. Park yaparken spor alanı da yap kardeşim. Sadece park mı ihtiyaç?" 

BU DA BİR HİZMET VE HAYIR

'Gençler uyuşturucu, kötü alışkanlıktan nasıl kurtulacak?' diye soran Atay," Bunun çaresi eğitim ve spor. Bizden forma isterler, para, malzeme isterler diye spor kullüpleri öteleniyor. Herşeye para buluyoruz bir spor kulubüne mi para bulamıyoruz? Gençlik spor müdürümüze buradan çağrıda bulunuyorum, ne yaptın Gaziantep'e? Gençlik spor genel müdürlüğü olarak yatırımınız nedir, çıkın açıklayın. Bundan sonra ne yapacaksınız. 2019'daki programınız, 2020 programınız nedir, devlet olarak hangi spor alanını Gaziantep'e kazandıracaksınız? Bu kadar artan spor ihtiyacını nasıl görmezlikten geliyorsunuz? Gençlerimiz nizam olmayan sahalarda maç yapıyor. Başta gençlik spor genel müdürlüğü, daha sonra belediyelerimiz lütfen Gaziantep'e spor alanı kazandırın. Hayırseverlerimiz sadece cami yapmayın camilerin altına birer spor alanı yapın. Bu da bir hizmettir, buda bir hayırdır" dedi.

FATMA ŞAHİN'E ÇAĞRI

Trafik sorununda birinci derece sorumlunun bilinçsiz vatandaşlar olduğunu söyleyen Atay yanlış yerlere yapılan parkların trafiği aksattığını söyledi. Atay, şunları dile getirdi:"Emek kavşağına dikkat edin. Üniversite'den Karataş'a çıkarken birinci ışıkların altındaki kavşağa dikkat edin. U dönüşü yasak, sağa dönüp ileriden U yapmak zorundasınız. Ünivesite bulvarında sağlı ve sollu park etmiş arabalar yüzünden trafik iki şeride düşüyor. Esnaftan alışveriş yapmaya gelen araç caddenin ortasına park ediyor. 3 şerit olan yolu 2 şeride düşürüyor. Büyükşehir belediye başkanımıza çağrı yapıyoruz. EDS'yi neden parkların yasak olduğu yere Emek kavşağı gibi, Üniversite bulvarı gibi yere koymuyoruz. Polis,zabıta göndermeye de gerek yok. Koy sistemi, kim trafik ışığının altına park ediyor,t rafiği engelliyorsa gözünün yaşına bakma bas cezayı. Başka türlü nasıl altından kalkacağız. İnsanlar evine gidemiyor."

YAYA GEÇİNDE ÖNCELİK YAYANINDIR

Gaziantep'te yayalara saygının olmadığını, yaya kaldırımında geçen insana çarpan sürücüler olduğunu belirten Atay, "Yaya geçidinde öncelik yayayadır. Yayaya durup yol vermek zorundadır araçlar. Ama bizim araçlarımız yaya yolunda yürüyen insanları av gibi görüyor. Yayalarımız mutlaka yaya geçidinden geçsinler ve sürücülerimiz mutlaka yaya geçidinden geçen yayaya yol versinler öncelik onundur bunu eğitimle sağlayacağız" dedi.

TRAMVAYLAR TRAFİĞİ AKSATIYOR

Tramvayında trafiği aksatan unsurlardan biri olduğunu, özellikle kavşaklarda geçiş üstünlüğünün olmaması gerektiğini söyleyen Atay, "Kavşaklarda iki dakikada bir tramvay geliyor. Biri giderken karşı yöndeki geliyor. Ozaman kuyruk 3-4 km oluyor. Lütfen tramvaylara da da ışık düzeni getirilsin. Belki toplu taşıma hizmeti iyi bir hizmet ama gerçekten Gaziantep trafiğini bu duruma getirenin baş müsebbibi tramvaydır. Tramvaya bir an önce en azından kavşalardan geçişte öncelik verilmesin. O zaman trafiğin rahatlatılacağı düşüncesindeyim" dedi.

CEZAEVLERİNE KAPASİTESİNİN İKİ KATI İNSAN DOLDURMUŞUZ

Af konusunda da bilgi veren Atay, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Meclis açılır açılmaz af konusunu gündeme getireceğiz. Cezaevlerinde 250 bin kişinin üzerinde tutuklu ve hükümlü var. Cezaevlerinde nöbetleşe uyku sistemi var. Bir ranzayı iki kişi kullanıyor, yerde kartonların üzerinde yatılıyor. Banyolar insani bir şekilde kullanılamıyor. Havalandırma alanları yetersiz. Çünkü kapasitesinin iki katı bir insan doldurmuşuz. Biz insanlara ceza verelim derken işkence yapıp insanlık suçu işleyemeyiz. Artık cezaevlerindeki doluluk toplumsal bir yara halini almıştır. Genel başkanımız da bunu iletmiştir. Bu halkın isteğidir. Adam sahtekarlık yapmış 5 sene gün almış 2 senesi kalmış, bir tanesi sigara kaçakçılığı yapmış yani buna benzer devlete karşı işlenen affedilecek suçlar affedilecek. Yani terör ve cinsel suçlar bunların dışında. Ekim ayında af kanunu mecliste olacaktır. Bu MHP'nin sözüdür."

AK PARTİ İLE İŞBİRLİĞİ OLABİLİR

Kamuoyunda tartışılan 'belediyelerde ittifak olacak mı?' sorularıyla ilgili de bilgi veren Atay konuşmasına şöyle devam etti:"Bir kere belediyelerde ittifak olabilmesi için kanuni altyapı yok. Belediyelerde işbirliği olabilir. Bir şehirde diğer partinin adayını desteklemek gibi, veya belediye meclis üyesini alıp diğer listeden göstermek suretiyle olabilir. Cumhur ittifakının ruhunun devam edebilmesi için en azından 27-28 tane büyükşehir meclisinde bu ruhun devam edebilmesi için işbirliği şarttır. İstanbul'da Kadıköy'de, Beşiktaş ve Bakırköy'de HDP'nin milletveklliğinde aldığı oy ile Selahtin Demirtaş'ın başkanlıkta aldığı oy arasında yarı yarıya fark vardır. CHP tabanından büyük bir kesim sadece HDP'nin barajı geçmesi kastıyla HDP'ye oy vermiştir, bunu CHP'lilerde, Türkiye'de, Gaziantep'te bilmektedir. Bunların ittifakı kuvvetle muhtemel belediye seçimlerindede devam edecektir. Belediye seçimlerinde bu ittifakın şer ittifakının devam etmesi neticesinde bölücü örgüt üyelerinin de büyükşehir belediyesinin kadrolarına girmesi kaçınılmazdır, bunun önüne geçilmesinin tek yolu MHP kadrolarıyla, Ak parti kadrolarının büyükşehir belediyelerinde beraber hareket etmesidir. Bu bir gerekliliktir, rica değildir. Bunu genel başkanımızda görmüştür, Cumhurbaşkanımızda görmüştür, bu konuda gerekli adımlar Ekim ve Kasım ayı içerisinde atılacak ve bizim gerekli komisyonlarımız kurulup net bir şekilde sizlere bilgi vereceğiz ama görünen budur."

UÇAKTA GAZİANTEP YOLUNACAK KAZ

Uçak seferlerinin azlığı ve uçak biletlerinin pahalı olduğu Gaziantep'te bunun için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyen Atay, "2016 yılında Gaziantep'e 2 milyon 330 Bin 490 yolcu gelmiş. 2017'de bu sayı 2 milyon 629 bine çıkmış. 2018 Ağustos ayı itibariyle de 1 milyon 836 bin 234 olmuş. Geçen yılki rakamın 200 bin üzerine çıkacağız. Gaziantep havalimanına devamlı üvey evlat muamelesi yapılıyor. Ggün geçmesin havalimanda bir rezillik ortaya çıkmasın. Geçmişte atlasın iki tane seferi vardı teke düştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ticaret odası başkanımız beraber THY genel müdürüne gitmiş. Genel Müdür lütfetmiş yeni gelen uçaklardan size uçak vereceğim demiş. Ya arkadaş sen Gaziantep halkıyla dalga mı geçiyorsun? Ölme eşeğim ölme çayır çimen bol olur. Gaziantep'te uçak bileti 600-700 lira olmuş sen hala uçak gelecek, uçak vereceğim diyorsun. Hatır için verdiğin seferlerden bir tanesini iki tanesini çek, ihtiyacı olana ver. Niye Adana'da yüzde 50 fiyata uçuyorlar, niye Maraş'ta yüzde 50 fiyatına uçak bileti alıyorlar? Çünkü Gaziantep'in karlılığı yüksek. Gaziantep yolunacak kaz, 600 liraya bilet satınca kar ediyormuş arkadaşlar" diye konuştu. 

THY HANGİ AKLA HİZMET EDİYOR?

'Özel hava yollarını anladım, THY hangi akla hizmet ediyor?' diye soran Atay, "THY yetkilisi görmüyor mu Gaziantep'in 6-7 tane şehre hizmet ettiğini, yolcu sayılarını görmüyor mu? Hepsini görüyor, biliyor işine gelmiyor. 600 liraya bilet satmak işine geliyor. Efendim Ekimde sayıları artıracaklarmış. Ya kimi kandırıyorsunuz kardeşim. Gaziantep'in sezonu Haziran'da başlıyor, Eylül'ün sonunda bitiyor. Ekimde kimi taşıyacaksın, kışın zaten yolcu bulamıyorsun. Gaziantep'in gerçek anlamda söylüyorum eski günlerini arıyoruz sahibi yoktur. MHP iktidar olsa ben gider o THY genel müdürünün yanına otururum. Ben icraat istiyorum arkadaş, bir şey yapın getirin söyleyin. Adalet Bakanımızın yanına gittim kendisi gerçekten Gaziantep için kazanılmış bir değer. Beyefendi, kişilikli, ahlaklı, çok düzgün bir kişilik şahsiyet. Gaziantep için bir kazanç. Bakanımız her konuda bizim önümüze düşüp gidecek bir kapasitede. Lütfen siyalerimiz herkesin bildiğini söylemek yerine birazda farklı şeyler söylesin"dedi. 

TUNCAY BEY GERÇEKTEN İYİ NİYETLİ

Kurumlardan rakamları alıp Gaziantep'e şu yapılacak, Gaziantep'e bu yapılacak dediklerini söyleyen Atay, "Karayolları yol yapıyormuş, Nurdağı -Antep arası bölünmüş yol yapılacakmış, ya bunu biliyoruz kardeşim farklı bir şey söyle. Çıkın deyinki biz Gaziantep'e THY genel müdürü ile görüştük iki tane sefer koydurduk. Bende size saygı göstereyim. TEDAŞ'la görüştün mü Gaziantep'te elektrik altyapısı yeterli mi hergün trafo patlıyor, şehir elektiksiz kalıyor. Sen TEDAŞ'la konuş Gaziantep'in elektrik altyapısını yenilet. git THY yetkilileriyle konuş burada 7 olan seferi 9'a çıkar. Bodruma Adana'dan uçak var Gaziantep'ten yok. Antalya'ya haftanın belli günlerinde var. Niye bunu sorgulamıyorsunuz? Bu konuda çok cüretkar ve hızlı davranan Ticaret odası başkanımızı gördüm. Takip ediyor Tuncay bey gerçekten ve iyi niyetli olarak olayların üzerine gidiyor. İnşallah bu hızla devam eder, bizde kendisinin arkasında oluruz" dedi. 

OTO PARKLARI YENİLECEK LOP OLARAK GÖRÜYORUZ

Gaziantep'te traik ve otopark sorununun en büyük sorunlardan biri olduğunu kaydeden Atay, "Otopark yapılacak yerler dükkan yapılmış. Medikal Parkın önünde büyükşehir belediyesinin ihaleyle satmış olduğu bir otopark var. 6 kat izin verilmiş ve ihalenin yapılalı 7 sene olmuş, otopak yapılmıyor. Çünkü otopark olarak ihaleye verildi, elinden gelse alan arkadaş burayı ticari müüsse haline getirmek istiyor. Otoparkı o yüzden yapmıyor. Hastanenin karşısına 20 tane eczane yapayım, tanesi 1 trilyondan 20 trilyon etsin, benim 6 milyona aldığım otopark 30 trilyon olsun, kimsede bunu görmesin. Siz bunu vermezseniz bende buraya otopark yapmam düşüncesinde. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan bey otopark yapıyorsan yap yapmıyorsan aldığın fiyata bize ver demiş. 5 yıldızlı oteller yapılıyor, bir düğün oluyor otopark yok. Çünkü otopark salon olmuş. Otoparkları yenilecek lop olarak görüyoruz. Gaziantep olarak otopark problemliyiz. Bu konuda denetim belediyelere düşüyor" dedi. 

FORMA VE KİTAP RANTI

Okul formaları ve okul kitaplarıyla ilgili gelen şikayetleri de gündeme getiren Atay, bu konuda da şunları söyledi:"Okullar belli bir formayı mecburi koşuyorlar. Gidiyorlar bir mağaza ile anlaşıyorlar. Çok astronomik fiyatlara okul formaları satılıyor. Bu haksız kazanç. 30 liralık gömleği nasıl 100 liraya satarsın? Burada bir rant var. Okullara da, milli eğitim müdürüne de çağrı yapıyorum bu olaya el konulsun, fahiş fiyatlarla öğrencilere okul kıyafeti satılıp, bir yere mecbur etmesinler. Gerekirse tek tip kıyafet olsun. Kitapta aynı şekilde. Ne oluyoruz, nerede yaşıyoruz. Zaten ekonomik kriz insanların boğazına kadar gelmiş. Eğitim müdürümüze çağrı yapıyorum, gerçekten kıymetli bir eğitim müdürümüz var, bilinçli ve çalışkan. Özellikle okullardaki kitap ve kıyafet konusuna lütfen el koysun."

BU MEMLEKETİN TEK FETÖCÜSÜ CAHİT NAKIBOĞLU MU?

Atay, Gaziantep'te FETÖ'den dolayı büyük bir operasyon dönemi yaşandığını, bunun artçılarının hala devam ettiğini dile getirerek şunları söyledi:"Bana göre tamamıyla bitmedi. Bunu da Gaziantep biliyor, halk biliyor, sizler biliyorsunuz. Bazılarına hiç dokunulmadı, bazıları tabiri caizse ezildi. Maaşını Bank Asya'dan alan veya Kimse Yok mu derneğine 50 lira bağışlayan veya çocuğu cemaat okulunda okuyan, cemaat yurdunda eğitim gören cezaevine gitti. Ama bunların hepsini toplayın üç katını, beş katını yapan dışarıda geziyor. Bu gözümüzün önünde oluyor. Ben bunları Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye birçok kez söyledim. Adalet herkese eşit uygulanmalı. Ben eşitlik istiyorum. Fetö'yle kimin ilintisi varsa dibine kadar hesabı sorulsun. A şahsı, B şahsı, C şahsı beni ilgilendirmiyor. Öyle 2015 Temmuz akşamına kadar cemaatçi Temmuz akşamı çık bayrak salla efendim ben Fetö'cü değilim de. Ya bu memleketin tek Fetö'cüsü Cahit Nakıboğlu mu? Cahit Nakıboğlu'nun yanında toplantılarda olanlar, umre organizasyonları yapanlar, organize sanayide para toplayanlar, umreye gidenler nerede? Ya bu adamlar kayıp mı oldular, yerin dibine mi girdiler?"

FETÖ DAVALARINDAN NEMALANMAYA ÇALIŞAN İNSANLAR OLDU

Bunları herkesin bildiğini, onların da kendilerini çok iyi bildiklerini söyleyen Atay, "Onlar bize yutturduklarını falan sanmasınlar, biz MHP'yizm, Devlet Bahçeli'nin yetiştirdiği insanlarız, biz yutmayız herşeyi görüyoruz zamanı gelince gerekli herşeyi de söyleriz. Bir şey söylemiyorsak adalete olan inancımızdandır. Adalet dört dörtlük mü işliyor. Sorun sıkıntı yok mu, tahliye yapılırken hiç şaibe olmadı mı oldu ben adliyeciyim 30 yıllık. Kimi kime yutturuyorsunuz? Bazı insanlar FETÖ davalarından nemalanmaya çalıştılar. FETÖ davalarından nemalanmaya çalıştılar FETÖ davalarından nemalanmaya çalışan, birilerini aracı kılan insanlar vardı, bunu Sayın Adalet bakanımıza da söyledim. Komisyon başkanımıza da söyledim. Adalet bakanımız son derece dik, şahsiyetli dürüst ve kaliteli bir insan. Gereğini gereği gibi yaptı, ben size söyleyeyim. Gaziantep'te bir numaralı dürüst şahsiyet Abdulhamit Gül'dür. Gerekeni gerektiği gibi yapıyor, hiç kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Onun adamıymış, bunun adamıymış, şu şunu yaptı öyle bir şey yok. Ama adalet yıpranmasın diye bunu kişiselleştirmiyoruz, isimlendirmiyoruz. Şu andan sonra daha iyi olacak. Son atamalardan sonra inşallah Gaziantep Adliyesinde adalet mekanizması daha hızlı, daha adaletli ve daha insanların vicdanlarını rahatlatan bir adliye olacaktır" şeklinde konuştu.